המטרה של מחפש עבודה להגיע לכמה שיותר משרות מתאימות – איך עושים את זה? כדי שלהגיע לכמה שיותר משרות, אנשים צריכים לשמוע שאתם מחפשים עבודה ולדעת מה יש לכם להציע. כדי שאנשים ידעו על כל אלה אתם צריכים לספר להם. ככל שתפיץ טצוב יותר את השמועה הזאת, כך הרבה יותר אנשים ידעו, ויעזרו לכם להשיג את המשרה שאתם רוצים. ככל שתשתמשו בדרכים אפקטיביות יותר כך תגיעו להרבה יותר משרות פנויות. ככל שתפיצו את הידיעה שאתם מחפשים עבודה כך תייצרו יותר הזדמנויות, וזו המטרה שלכם! המטרה שלכם היא לזכות במשרה שתרצו לעסוק בה, אצל מעסיק שתיהנו לעבוד אצלו ולספק לו את השירותים שהוא צריך. בדיוק כמו שמעסיק בוחר את העובדים שלו, גם אתם בוחרים את המשרה והמעסיק – יחסי הכוחות שווים לחלוטין (למרות שחלק גדול ממחפשי עבודה לא חושב כך). בדיוק כמו שחברה שמוציאה מוצר חדש לשוק כדי לחשוף אותו לקונים פוטנציאלים רבים עליה לבחור את המדיום הכי נכון עבורה (טלוויזיה, אינטרנט, עיתונות ועוד), כך גם אתם.

מהן דרכי ההפצה הנפוצות ביותר? ובאיזה דרכי הפצה אתם משתמשים?

5 דרכי הפצה הנפוצות ביותר בקרב מחפשי עבודה

  • מדורי דרושים
  • רשתות חברתיות
  • נטוורקינג (קשרים)
  • חברות השמה/ כח אדם
  • פניה ישירה למעסיק פוטנציאלי

מטלה קטנה לבחינה עצמית קח דף ורשום כותרת – "דרכי ההפצה שלי" דרגו את ארבעת דרכי ההפצה – ראשונה היא זו שאתם משתמשים הכי הרבה והאחרונה היא זו שאתם משתמשים הכי פחות.

רוצים לדעת אם אתם פועלים נכון ומי מהן הכי אפקטיבית? מה מיוחד בכל דרך, מה היתרונות והחסרונות ? מה כדאי לעשות על מנת להפיק את המיטב והמירב מכל דרך על כל אלה אספר לכם בפרקים הבאים.

להשתמייל בפרק הבא שהוא פרק שמספר על הדרך הכי נפוצה. זהו פרק מאוד מפתיע. למה מפתיע? את זה תגלו בפרק הבא. רגע, לפני שנפרד עד הפרק לבא, חשוב לי לספר על משהו חשוב: מחפשי עבודה רבים מדווחים על צניחות באנרגיה. יש המכנים זאת "תהומות הנפש". ההרגשה הרעה הזו, התחושה שממש אין כוח לכלום פוגשת מחפשי עבודה רבים. לפעמים זה קורה לאחר תשובה שלילית ממשרה שמאוד רוצים, או מתהליך ארוך שלא מוביל לשום מקום או מסיבות רבות נוספות. האנרגיה- זה הנושא שחשוב לי לדבר עליו עכשיו. אנרגיה טובה זה המנוע שיניע אותך למשרה המיוחלת. בלי אנרגיה קשה מאוד להגיע…. חשוב לי להדגיש את החשיבות של שמירה וטיפוח האנרגיה שלכם בתהליך של מציאת עבודה. מציעה לכם לקרוא את המאמר טיפים לניהול אנרגיות כשמחפשים חיפוש עבודה.

אני איתך עד למציאת עבודה עבודה.

נירית גלר ג'מילי- יעוץ מקצועי במציאת עבודה

מוזמנים לפנות אלי
אשמח ללוות גם אותך לעבודה ראויה