הספר המוביל למציאת עבודה 

עבודה ראויה יכולה להאיר את עולמנו ולגרום לנו להרגיש מוגשמים, מוערכים ולהנות מכל יום בעבודתנו.
המדריך למציאת עבודה יכול לעזור גם לך לייצר את השינוי.
היום קשה יותר למצוא עבודה מימים עברו. ייתכן שנראה לך שאין הרבה משרות שממש מתאימות עבורך, ובנוסף- כל משרה נדרשת זוכה לתגובות ממחפשי עבודה רבים, וקשה מאוד לבלוט יותר מכולם. גם כללי המשחק השתנו: קורות החיים נראים אחרת, רשתות חברתיות נכנסו כשחקן חשוב ומרכזי, ובכלל אם לא פועלים נכון – זוכים למעט מאוד תגובות, אם בכלל.

הספר מוצע בשתי גרסאות – מודפסת ודיגיטלית אשר יורדת לנייד בלבד.
העלות של הגירסה הדיגיטלית – 68 שקלים, והמודפסת 100 שקלים במקום 129 בחנויות הספרים ברחבי הארץ.
לרכישת הגירסה המודפסת והדיגיטלית:

האם גם לך חשוב למצוא מהר יותר את העבודה הראויה לך?
אני ממשילה את תהליך של מציאת עבודה למלחמה.
זו יכולה להיות מלחמה קצרה או מלחמה ארוכה. זו יכולה להיות מלחמה מתישה או מלחמה מתוכננת אסטרטגית, אשר משאביה מנותבים היטב לאורך כל התהליך.

זו מלחמה, שיכולים לנצח בה, אך גם עלולים להפסיד בה, ואף להישאר פצועים.
בדיוק כמו במלחמה צריכים מחפשי העבודה  להכין תחמושת מעולה, ללמוד את היריב ולהכין אסטרטגיית מלחמה, הכוללת יעדים, קשיים אפשריים ופתרונות לכל קושי שכזה – ורק אז לצאת ולתקוף.
עצה קטנה, הכוונה מדויקת או מידע, שלא היו ברשותך קודם, יכולים לקרב אותך למציאת עבודה, בדיוק כפי שקרה לאנשים האלה:
תמר הגיעה אלי פעמיים, ואחרי כל מפגש מצאה עבודה ראויה. היא כתבה לי: “…אז בפעם השנייה בקריירה שלי אני רוצה להודות לך על השכל הטוב, החיזוקים, ההכלה וההכוונה המעולה שלך. לא יודעת איך היתה נראית הקריירה שלי בשנים האחרונות, אם לא היית שם אתי לאורך הדרך…”. תמר היא אם לארבעה ילדים קטנים, והיא וידאה שנתון זה לא יהווה מכשול בדרכה למציאת עבודה ראויה.
מיכה, בן 61, הגיע אלי כשעמדה על הפרק משרה נכספת מאוד בעיניו, והוא רצה להגיע אליה הכי נכון ואטרקטיבי. וכך הוא כתב לי: “אני שמח לבשר שזכיתי במשרה. אין ספק שהתרומה שלך היתה גדולה ומכרעת”. מיכה נכלל בקטגורית “הגיל המבוגר”, שבה בוחרים רבים להתפשר- אך לא הוא. הוא כיוון גבוה, לא ויתר, השביח את ההצגה העצמית, פעל בנחישות וזכה בתפקיד שבו רצה.
שחר שמצא עבודה כתב לי:“…בהזדמנות זו אני רוצה לבשר לך שאתחיל לעבוד כמורה… המעבר להוראה היה הצעד החכם ביותר שעשיתי אי פעם בחיי… תודה על העצות הטובות שנתת לאורך כל הדרך, הפרגון והסיוע”. הסיפור של שחר הוא סיפור של מיקוד: שחר לא יכול היה להיות מאושר בעבודתו הקודמת, אך אילו לא היה ממנף את העצירה שלו לבחינה מחודשת, ייתכן שהיה ממשיך להיות אומלל בעיסוקו הקודם.
חגית, שהיתה חלק מקבוצת ג’וב קלאב (קבוצת משימה למציאת עבודה), כתבה לאחר שמצאה עבודה-
“…וכמו שלימדת אותי,  דפקתי על דלת אחת שהיתה במקרה בדרכי, וביקשתי להתקבל לעבודה. הם פתחו לי את הדלת למרות גילי המופלג ונתנו לי להיכנס… ואני נהנית מכל רגע…”. הסיפור של חגית הוא סיפור של גיל וגם הפיכה מעצמאית לשכירה – שני מכשולים שהיטיבה לעקוף, וכך למצוא עבודה.
אבי חשש מאוד מראיונות עבודה עקב בעיה אובייקטיבית. לאחר הריאיון כתב לי: “הריאיון היה מעולה!! וממש לא משנה לי אם עברתי. הצלחתי לחוות חוויה מתקנת, נתתי את נאום המעלית ממש בפתיח, וחשפתי את החסם האמיתי שלי בשיחה. אין לך מושג איך התהפכה לי הבטן כשאמרתי את זה בפעם הראשונה בחיי. כשיצאתי הרגשתי שהשארתי בחדר קסם. תודה על ההכוונה המדויקת…”. הסיפור של אבי הוא סיפור על מחסום קטן אך מציק, שחסם את יכולתו להציג את עצמו בצורה אפקטיבית. ההתמודדות הנקודתית עם החסם ומתן פתרונות נקודתיים – הם שפתחו עבורו את הדלת למציאת עבודה.
סתיו אם לילד ראשון, קראה את הטיפים וכתבה לאחר שמצאה עבודה:“… אחרי הולדת בני הראשון הכה בי במלוא עוצמתו קונפליקט בית- עבודה … התקשיתי לאתר משרה שתתאים להיותי אמא (ועוד מהדרום!) … לפני הריאיון התייעצתי עם נירית, שנתנה לי כמה הצעות מצוינות איך להתנהל בריאיון בצורה אופטימלית. התקבלתי לעבודה! זו עבודה מעולה… “. הסיפור של סתיו הוא סיפורן של אמהות רבות, אשר מעוניינות לשלב את אימהות בקריירה שלהן. זה אפשרי אם יודעים במה לשים דגש וכיצד להציג נכון. ויש עוד רבים אחרים…

הרעיון למדריך כזה, שינחה מחפשי עבודה למצוא עבודה, נעשה מוחשי עם כל תגובה שקיבלתי – והתגובות היו רבות. התחלתי להקדיש שעות רבות לכתיבה ולתיעוד.

הספר לא מיועד למי שתמיד קל לו למצוא עבודה.
הספר מיותר לכל מי שמקדמים אותו בעבודה לתפקידים ראויים ללא מאמץ מצדו.
הספר לא יעזור למי שאיבד תקווה לחלוטין, ולמי שאין בו התשוקה האמיתית למצוא עבודה.

הספר מיועד לכל מי שחשוב לו להגיע מהר יותר למשרה ראויה.
הספר מיועד למחפשי עבודה, שמבינים שכדי לזכות במשרה הם חייבים להיות המועמדים הכי טובים; ושלצורך זה הם חייבים להציג את עצמם נכון ובאופן אטרקטיבי יותר ולהשביח את הכלים אשר ברשותם, על מנת להיות יותר טובים – להיות הכי טובים.
הספר מיועד לכל מי שמעוניין להשביח את הכלים שברשותו ולפעול בדרכים האפקטיביות ביותר על מנת למצוא מהר יותר את העבודה הנכספת.
הספר נכתב עבור כל מי שמאמין שעבודה טובה גורמת לחיים טובים הרבה יותר, וחשוב לו להגיע לעבודה שכזו.

בשנים האחרונות פעלתי ללא ליאות ועזרתי למחפשי עבודה רבים למצוא עבודה. כל מפגש עם כל מחפש ומחפשת עבודה לימד אותי עוד קצת, חשף אותי לקשיים הרבים והמיוחדים הניצבים בתהליך הזה.
מצאתי את עצמי רוצה לספר על כל אלה – על הקשיים, על הדילמות, והכי חשוב – על הדרכים להתמודד עם כל אלה בצורה נכונה ואפקטיבית.
מכאן נולד האתר שלי ליעוץ במציאת עבודה.
זה נמשך לכתבות רבות מאוד שלי, שהכילו סיפורים אישיים, עצות וטיפים, ופורסמו באינטרנט, ברשתות החברתיות ואצל כל מי שהתחבר אלי וביקש להיות מעודכן בכל מה שאני מפרסמת.
האתרים והכתבות הובילו אלפי מחפשי עבודה לקרוא את התכנים הרבים שפרסמתי. חלקם אף פנה אלי לייעוץ אישי והכוונה, והסיפורים והעצות והטיפים התרבו.
כל אלה הובילו אנשים רבים למצוא את המשרה הראויה מהר יותר.

מה מכיל המדריך?

הכנתי עבורך מדריך מקיף, שיאפשר לך להיערך נכון לתהליך של מציאת עבודה.
המדריך ינחה אותך כיצד לייצר תחמושת מעולה ולבנות אסטרטגיה שתקדם אותך להצלחה.
כך ניתן לנהל תהליך אפקטיבי של מציאת עבודה, לייצר הזדמנויות תעסוקתיות, למנף קשרים והזדמנויות, להציג בצורה אטרקטיבית את מה שיש לך להציע למעסיק הפוטנציאלי, וכך להגדיל את סיכוייך לזכות במשרה המבוקשת.

העידן החדש: מה השתנה מאז ועד היום. כשיודעים מהם השינויים ניתן להערך נכון ואפקטיבי?
איזו קטגוריה מתאימה לך? : הקטגוריות השונות של מחפשי עבודה: חיפוש עבודה כשעובדים, חיפוש עבודה לאחר פיטורין, חזרה מחודשת לשוק העבודה, חיפוש עבודה כהזדמנות לשינוי. כל מחפשי העבודה שייכים לאחת הקטגוריות לפחות. במדריך מפורטים הקשיים של כל קטגוריה ודרכי ההתמודדות המומלצות.
בחינה עצמית: מדוע קשה לך למצוא עבודה, בניית אג’נדה (מה יש לך להציע). לפני שהתחלת חיפוש חשוב לבחון בתוכך פנימה מה הקשיים שלך, ומה יש לך להציע למעסיק הפוטנציאלי.
מיקוד: מהו התפקיד הנכסף שלך. אחרי שהבנת מה יש לך להציע, חשוב לעצור ולבחון מה בדיוק התפקיד שנכון עבורך, ולזה לכוון את מאמצייך.
מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לחפש עבודה: ניהול אנרגיות, השפעת גילך (כולל פרק לגיל המבוגר), השפעת ניסיונך ומצבך המשפחתי (גרושים, חד-הוריים, רווקים מבוגרים ופרק מיוחד עבור אמהות), כיצד משפיעים חודשי השנה על מציאת עבודה, מתי כדאי להתפשר ועוד.
לפני שמתחילים תהליך של מציאת עבודה חשוב להיכנס לתהליך, כשמודעים לכל מה שיכול להשפיע, להפריע או להקשות את התהליך, וכיצד נכון להתמודד עם כל אלה.
כלי העבודה הנחוצים למציאת עבודה: מהו “נאום מעלית” ולמה חייבים להצטייד בו, וכיצד לייצר קורות חיים פותחי דלתות. כמו בכל מלחמה, עליך להצטייד בכלים משובחים, שיציגו אותך באופן נכון ומדוייק וימנפו הזדמנויות תעסוקתיות הנקרות בדרכך.
דרכים למציאת עבודה: אנשי קשר, חברות השמה, פנייה יזומה, מודעות דרושים ורשתות חברתיות (כל מה שחשוב לדעת על לינקדאין ופייסבוק). כיצד נכון לפעול בכל דרך על מנת למנף הזדמנויות תעסוקתיות. דרכי ההפצה הן האסטרטגיה, שבה נכון לפעול מנת להפיץ את היותך מחפש עבודה. שימוש מושכל בדרכים למציאת עבודה תייצר עבורך מקסימום הזדמנויות תעסוקתיות. ההפצה שלך קריטית בתהליך של מציאת עבודה.
תחנות בתהליך הגיוס: כל מה שחשוב לדעת על ראיון עבודה, מבחני מיון במכון אבחון, דינמיקה קבוצתית, גרפולוגיה ופוליגרף. כל מי שמחפש עבודה נתקל בתחנות גיוס -להיות תחנה אחת או תחנות רבות. חשוב לדעת כיצד להתכונן לכל תחנה שכזו על מנת להציג את עצמך בצורה מיטבית.
כניסה לתפקיד חדש: מה חשוב לדעת כשמתחילים עבודה חדשה, ולמה נכון לבנות קריירה. ובכן, העבודה לא נגמרת היום במציאת עבודה, כי תמיד עליך להיערך ליום המחר, וחשוב לדעת כיצד נכון להיערך ולבנות קריירה.
היא קראה את הספר וכתבה מה הוא תרם לה.

המדריך מתאים לגברים ולנשים, בכל הגילאים וכל רמות התפקידים, ולעוסקים בענפי המשק השונים.

במהלך עבודתי גיליתי שלמחפשי עבודה רבים חסרה זווית הראייה של המעסיק הפוטנציאלי. השיטה שפיתחתי ונחשפת בספר מדגישה למחפשי העבודה את נקודת מבטו של המעסיק ומכוונת אליו, וכך מגדילה את סיכוייהם.
בעזרת המדריך ניתן להתמקד במשרה המתאימה עבורך וראויה לך, ולשפר את סיכוייך לזכות בה.
המדריך ימשיך וילווה אותך גם לאחר קבלה לעבודה ובכניסתך למקום עבודה חדש, יפרוש בפניך את הקשיים בהם עלולים להיתקל, וינחה אותך כיצד להתגבר עליהם.
המדריך יהיה שם עבורך לצורך על בניית הקריירה שלך, וידריך אותך כיצד להכין את עצמך לתפקיד הבא.

פורמטים של הספר “המדריך המלא לבחירה ומציאת עבודה”

ביולי 2013 השקתי את הספר המדריך המלא לבחירה ומציאת עבודה בגירסה מודפסת.
בספטמבר 2015 הספר הושק במהדורה דיגיטלית, מכוון שהבנתי את הצורך של מחפשי העבודה במדריך שיהיה נגיש להם כל העת וילווה אותם בכל נקודת זמן: לפני שנכנסים לראיון עבודה, בפקקים, ברכבת, בזמן שממתינים לילד שנמצא בחוג ובשעות העבודה שאותה רוצים להחליף.
למהדורה הדיגיטלית יתרונות מיוחדים- הדיסקרטיות- אף אחד לא יודעים מה אתם קוראים, המחיר הנמוך (יחסית למחירו של הספר המודפס) וכמובן הנגישות והזמינות אצלכם בטלפון הנייד או בטאבלט בכל מקום ובכל זמן.
כמובן שהאנשים אשר אוהבים את המילה הכתובה על גבי דפים יעדיפו את הספר בגירסה המודפסת.
המטרה שלי היא להתאים את הספר לצרכים שלך, ומוגשת לך האפשרות לרכוש אותו בפורמט הנוח עבורך- מודפס או דיגיטלי.

חשוב לי שכל מי שמחפש עבודה ימצא במהרה את העבודה הראויה ויהיה מאושר בה.

אני אתך עד למציאת עבודה ראויה ולאורך כל הדרך
נירית גלר ג’מילי

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות