זה לא סוד, שהשנה של מחפשי עבודה מחולקת לשניים – חודשים פוריים וחודשי השקטה.
חודשי ההשקטה מתחילים בחופשה הגדולה (מיולי) ומסתיימים לאחר חגי תשרי (סביבות נובמבר), מדובר על 5 חודשים שבהם מעסיקים רבים מעדיפים לא לקלוט עובדים, להשהות תהליכי גיוס ותהליכי הגיוס הקיימים סובלים מאורך ארוך במיוחד.
אז מה אני אומרת כאן? יש לכם בסך הכל חודשיים לפני ההשקטה הזו, וזה הזמן "לתת גז" ולחפש עבודה כמו שצריך.

כששאלתי את שי איך הוא מחפש עבודה הוא סיפר לי שהוא כל יום יושב 8 שעות על המחשב, בודק בכל אתרי הדרושים ושולח קורות חיים. 8 שעות מחשב!!!
האמת היא, זה הוליד לו כמה ראיונות אך אין ספק שמועטים…
במפגש אחד הוא הבין איך צריך היום לחפש עבודה, את המחשב הורדנו לשלוש ארבע שעות ביום, הוא התחיל לייצר פגישות, הוא למד כיצד לפנות לאנשים ולא להסתפק בלומר :"אני מחפש עבודה", אלא לעשות עבודה עם האדם אותו שהוא פוגש או אליו הוא פונה ולרתום אותו אליו למציאת עבודה.
רתימה אמיתית של כל האנשים הסובבים אתכם, משמע- שיתנו לכם מידע על חברות, אנשים שכדאי לכם ליצור איתם קשר, לספר לכם על תפקידים שעשויים להתאים לכם, לחשוף אתכם לחברות השמה שכדאי לכם לפנות ועוד מידע שלא ידענו אותו קודם. המטרה היא להגיע לעוד ועוד מידע שעשוי לעזור לכם למצוא עבודה מהר יותר.
בסוף הפגישה הוא אמר לי – "אני לא מאמין שככה בזבזתי כמה חודשי חיפוש עבודה! ואני אחד שקרא המון טיפים, מאמרים ובשום מקום לא אמרו לי את הדברים שקיבלתי בפגישה הזו. כמה עבודה יש לי לעשות!".
אל תבזבזו את הזמן כמו שי, אל תחפשו עבודה כמו שי. תחפשו נכון:

7 טיפים למציאת עבודה

 1. תהיו ברורים לעצמכם ולסובבים אתכם – מה אתם מחפשים, מה הניסיון והיחוד שלכם. גם אם אתם מחפשים תפקידים שיש להם שם לועזי מסובך תלמד לפשט! רק כך יצליחו להבין ולעזור לכם הרבה יותר אנשים. ויש גם תפקידים שיש להם הרבה שמות, גם את זה צריך להגיד.
 2. תבחנו את קורות חייכם – הכללים הבסיסיים לכתיבת קורות חיים הם דבר חשוב -, תדאגו שקורות חייכם יהיו כתובים נכון. אך הכי חשוב שהם יהיו פותחי דלתות, יבליטו אתכם, ואם הם לא מייצרים לך פגישות – אז קורות חייכם אינם פותחי דלתות ויש לך מה לשפר!
 3. עזבו קצת את המחשב – כולם בורחים למחשב, הרוב הגדול של מחפשי עבודה מחפש עבודה דרך המחשב. העובדה שרק מעטים מוצאים כך עבודה די נשכחת מלב כולם!
  כדי למצוא עבודה צריכים לעבוד. תעזבו את המחשב במנוחה. נכון שזה נוח, נעים לשבת בבית, עם הקפה והכפכפים ולהרגיש שאתם מחפשים עבודה. אך לא כך מוצאים היום עבודה. קמו, תתלבשו וצאו לעבוד בחיפוש עבודה – תפגשו עם אנשים ותתנדבו.
 4. הקשרים שלנו הם הכי חשובים – רוב מחפשי עבודה מוצאים עבודה בזכות הקשרים. ככל שתטיבו להשתמש בקשרים שלכם, כך תפתחו יותר הזדמנויות תעסוקתיות. הדרך בה אתם רותמים את אנשים הקשר היא החשובה, ובזה רוב מחפשי העבודה נכשלים. השתמשו בנאום מעלית, ותנסו לקבל מכל אחד משהו – זה יכול להיות חיבור לקשרים שלהם, או חיבור למגייסים במקום עבודתם, מידע על אופן הגיוס בארגון ספציפי או כל מידע שיכול לעזור לכם. תהיו פתוחים למה שניתן לקבל מכל אחד, תהיו רגישים לכמה שניתן להיעזר בכל אחד סביבכם. זכרו – זו הדרך הכי טובה למצוא היום עבודה!
 5. תנהלו נכון את תהליך של חיפוש עבודה –פרוש הדבר שיהיה לכם  את המידע בצורה נגישה ומסודרת של כל תהליכי חיפוש עבודה, שאתם מנהלים או שניהלתם בעבר. המידע צריך לכלול את כל משרות, כל פרטי משרות שאליהן שלחתם קורות חיים או שאיתם המשכתם תהליך, את קובץ קורות החיים ששלחתם אליהם (כמובן לאחר שעשיתם התאמה למשרה),שמות האנשים, שאיתם הייתם בקשר (טלפוני, ראיון וכוי"ב), מהו הזמן שעליכם לקבל תשובה או להיות בקשר במידה ולא מתקבלת תשובה.
 6. תנהלו נכון את האנרגיות שלכם – חיפוש עבודה הוא תהליך שגוזל הרבה מאוד אנרגיות ומחפשי עבודה רבים חווים תחושה של דלדול אנרגיות במיוחד לאחר קבלת תשובה שלילית.
  תדאגו ליצר עוד הזדמנויות תעסוקה, במיוחד כשאתם בתהליך מתקדם. זה חשוב במיוחד, שכן, במצב שכזה אתם משדרים בטחון וחינניות גבוהים יותר וזה יעזור לכם בראיונות ובמו"מ כשיש עוד אלטרנטיבה, והכי חשוב – במידה ומתקבלת תשובה שלילית האנרגיה תתעצם שוב מתהליכים שיתקדמו במקומות אחרים.
 7. תפרגנו לעצמכם – אם אתם כבר בבית, תעשו גם משהו בשבילכם. משהו שיעשה לכם טוב לנשמה, לפחות שעה שעתיים ביום. זה יכול להיות ספורט, צפייה בטלוויזיה, קריאת ספר או כל דבר שיגרום לכם להרגיש טוב וירגיע אתכם.

אם אתם מרגישים שגם אתם לא מצליחים לייצר הזדמנויות תעסוקה, שמשהו בתהליך לא מתקדם כמו שאתם רוצים, שאתם לא זוכים לתגובות למאמצכם במציאת עבודה פשוט תעצרו. תעצרו ותחשבו איך אפשר לעשות אחרת.
אתם מוזמנים להיעזר בכתבות הרבות, במאמרים, בסרטונים ובמדריך למציאת עבודה, שנמצא אצלי באתר והכל מוצע לכם בחינם.
תבדקו את עצמכם – האם כך אתם פועלים, תקראו על דרכים נוספות למצוא עבודה, תניעו את עצמכם אחרת וטוב יותר, כי אוטוטו המשק מתחיל להירדם לחמישה חודשים.

לפנינו חודשיים של חודשים פוריים למציאת עבודה ואחריהם חמישה חודשים שקטים יותר.
תפעלו עכשיו, ואחרת.
תתחילו עם כניסה לאתר שלי, עם קריאת חומר ובדיקה עצמית.
www.nirit4job.co.il

אני אתכם עד למציאת עבודה

נירית גלר ג'מילי ( MA )
יועצת "קצת אחרת" למציאת עבודה