הקושי במציאת עבודה גרם לסוזי לחשוב שאולי העולם שייך לצעירים, ושהיא כבר פאסה. אך היא לא הרימה ידיים, ובשארית כוחותיה החליטה להלחם נכון ובנחישות. סוזי משתפת בסיפור הלחימה שלה:

היא המלכה שלי.
אמנם היא קוראת לעצמה יועצת אבל היא אור אמיתי. אור מחייך.
ברגע שחור אחד שלחתי לה מייל.
זה קרה כשנשאר לי כסף ל 3 חודשי שכירות ואחר כך… אני לא רוצה לחשוב על מה היה קורה אחר כך.
אחרי שנה של חיפוש עבודה מתמיד ללא הצלחה.
אני שעבדתי כל חיי. שלא הצלחתי לקחת שבוע הפוגה בין עבודה לעבודה. פתאום מוצאת את עצמי מחוץ למעגל. הימים חולפים ושום טלפון לא מגיע על אף ששולחת אינספור קורות חיים.
ומתחילים לכרסם בי ספקות: אולי אני כבר פאסה? אולי אני בעצם לא כל כך מוכשרת כמו שחשבתי? אולי הם כולם צודקים וזה עולם ששייך לצעירים בלבד? וה"אולי" האלה מפחידים מאד.
היה לי ברור שאני זקוקה ליד מכוונת. למישהו שיגרום לי לחשוב אחרת כדי שאוכל לצאת מהמעגל שסגר עלי. אז שלחתי לנירית מייל.
כתבתי לה …הצילו.
למחרת העיר אותי הטלפון ונירית היתה על הקו. " מה, את עוד ישנה? קומי. יש לנו המון עבודה לעשות. ובכלל, יום מקסים לפנייך. נו כבר. קומי".
אז קמתי. ונפגשנו.
את פני קידמה אשה יפה עם חיוך קורן. חיוך כזה שבא עמוק מבפנים ואמרה ש-א. אני הולכת לעבוד קשה בלמצוא עבודה וב-היא מבטיחה שזה ישתלם ויהיה בסדר.
עברנו על קורות החיים שלי. צימצמנו אותם מ 3 דפים לעמוד אחד בהיר וברור. התווינו מסלול. ערכנו רשימות, תירגלנו ויצאתי לדרך.
יצאתי לדרך מעודדת עם אמונה שאני יכולה למרות ועל אף…
ובשורה התחתונה אחרי כחודש מצאתי עבודה זמנית שסייעה לי להחזיק את הראש מעל למים בזמן שאני מחפשת את המשרה הנכונה עבורי וכעבור 3 חודשים נוספים מצאתי בדיוק את המשרה שחיפשתי. ארגון גדול ויציב. משרה מרתקת. עשייה אמיתית ואחלה צוות.
ובשורה התחתונה – חיפוש עבודה, וביחוד כזו שתביא לידי ביטוי את מה שאתם רוצים, הוא אתגר אמיתי המצריך כלים והכוונה.
אם אתם מחפשים דמות מקצועית, מדריכה, מכוונת וקשובה אשר תסייע לכם לגבש את ארגז הכלים שלכם ותשכלל את מיומנויות הראיון והנטוורקינג, המלצתי החד משמעית היא נירית.

החיוך דרך אגב, על חשבון הבית. הקפה גם 🙂

סוזי קינן