כמה חשוב ולא פשוט לצאת מכלוב של זהב – מצורף סיפור חיים שכזה עם המון תובנות ומוסר השכל:
16 שנים הייתי בכלוב של זהב.
התחלתי ילדה בת 24 ועפתי למעלה, הוקירו אותי, העריכו אותי, עשיתי חייל, קטפתי פרסי הצטיינות והתקדמתי עד לתפקיד סמנכ״לית של המחלקה הגדולה ביותר, החשובה ביותר והמכניסה ביותר של החברה.
ועם זאת, משהו עמוק בבטן משך אותי לעזוב, לעזוב כדי לבחור, לעזוב כדי לנוח בפעם הראשונה בחיי, לעזוב כדי לחשב מסלול מחדש.
שנתיים הסתובבתי עם התחושה הזו, שנתיים שמצאתי לעצמי כל יום תירוצים חדשים למה לא, למה עוד לא.
עד שהגיע הרגע שכבר אי אפשר היה להמציא תירוצים. לכל אחד יש את הרגע הזה, אם זה בא מתוכו או מהסביבה, כשהוא מגיע הוא נוכח לחלוטין ואי אפשר יותר להמציא תירוצים.
אז יצאתי מכלוב הזהב אחרי 16 שנים, בתחושות מעורבות. מצד אחד כאב גדול, פחד מהעתיד, ומצד שני הרבה תקווה לחופש, לזמן איכות עם המשפחה שהיה חסר לי כל כך, לזמן לפרוייקט חיים שהתחלתי, לזמן לתחביבים, לספורט ועוד.
כשיצאתי הבטחתי לעצמי שהפעם אני אבחר, לא אתן יותר לחיים לנווט אותי, אלא אבוא עם כלים לבחירה מושכלת.
פרגנתי לעצמי מתנה יקרה, 3 פגישות יעוץ עם נירית גלר ג׳מילי. כשוחחנו בטלפון והיא הסבירה על התהליך, הייתי בטוחה שבמקרה שלי זה יהיה קצר יותר, אני כל-כך מודעת לעצמי שאין מה לדבר כל כך הרבה שעות.
השעות חלפו כמו מספר מועט של דקות. גיליתי שלמרות ההצלחות, למרות התעודות, למרות ההוכחות, למרות הנסיון העשיר, אני לגמרי חסרת ביטחון. גיליתי שהביטחון שלי נבנה מהסביבה, וכשאני לא נמצאת כל יום סביב אנשים שמפרגנים לי ומספקים לי את ההוכחה שאני טובה במה שאני עושה, אני לא מרגישה טובה. הרגשתי שכל מודעת דרושים, גם לתפקידים זוטרים, גדולה עליי. הרגשתי שאני לא מתאימה לשום תפקיד. הכותרות המפוצצות הפחידו אותי, הקטינו אותי.
התהליך עם נירית נתן לי הרבה כלים, אך הכלי המשמעותי ביותר שהוא נתן לי הוא היכולת להאמין בעצמי, היכולת לראות את שלל הכשרונות והכישורים שלי, היכולת להסתכל במודעת דרושים ולהגיד ״אני יכולה״, ״זה מתאים לי כמו כפפה״ .
תהליך חיפוש עבודה חדשה הוא תהליך לא פשוט, בייחוד אחרי כל כך הרבה שנים של הצלחה במקום אחד. זוהי רכבת הרים מטלטלת.
אילולא התמיכה האדירה שהייתה לי בבית והכלים המצויינים שרכשתי אצל נירית, הנפילות היו יכולות לכאוב מאד.
מחר אני מתחילה דרך חדשה, עם המון ביטחון, הרבה תקווה ובעיקר עם דרך סלולה מול עיני.
מאחלת לכל אחד ואחת שנמצא בהתלבטות, בחיפוש, בחוסר הערכה עצמית, שידע לפרגן לעצמו מתנה, כי אם אני מאמינה שאני טובה, כולם יאמינו שאני טובה.

ש.ב.