טיפים למציאת עבודה בגיל 56. רומי רכזה את כל הטיפים שעזרו לה למצוא עבודה וסיכמה כל כך יפה: אפשרי למצוא עבודה גם אחרי גיל 50, ואם לא נתייחס לגיל כמכשול הוא לא יהיה מכשול!

לנירית שלום רב,
ראשית תודה ענקית  על הליווי והתמיכה בתהליך מציאת עבודה.
אתחיל בכך שבגיל 48 החלטתי לצאת לאתגר חדש וללמוד משפטים: כדי להתקבל ללימודים היה עלי לעבור מכינה  בציון 80+ או לגשת לוועדת חריגים. השקעתי בלימודים בבר אילן והוצאתי ציון 85 (לא רציתי טובות). למדתי כ-3.5 שנים בשערי משפט משעות הצהרים והערב לאחר העבודה. כעבור שנה החלטתי לעזוב את מקום עבודתי לאחר כ-23 שנים , ולחפש התמחות. לא היה קל למצוא התמחות….בסיום ההתמחות ניגשתי למבחני הלשכה בכתב ובע"פ ועברתי אותם. וכשחיפשתי עבודה ראשונה לאחר התמחות נתקלתי בקושי גדול החברים הקרובים מהמקצוע לא עזרו  ואף אמרו שקשה למצוא.

כל כך הרבה עשיתי: נרשמתי לפורומים של חיפוש עבודה  גם בתשלום וגם חינם,  ניגשתי לראיונות עבודה בכל תחומי המשפט, וכבר הייתי מוכנה לעבוד הרבה  שעות, באזור גאוגרפי לא קרוב,  ובתנאי שכר נמוכים, ובכל זאת- לא התקבלתי.

במקרה נתקלתי בהרצאה של נירית באינטרנט ופניתי אליה. נירית עזרה לי להתמקד , באיזה תחום לחפש והיכן .קודם הייתי מוכנה לעבוד בכל מקום בארץ כמעט, ולא התמקדתי בתחום, וכל תקוותי היתה רק להתקבל  למקום עבודה.
התחלתי לסנן מקומות רחוקים ותחומים (אני מודה שבחשש מסוים ), הביטחון העצמי שלי עלה ,שיניתי את קורות החיים, ציינתי שיש לי ילדים גדולים ומכאן הסיקו שאני לא צעירה.
למדתי מנירית איך לפנות לחברים ,מכרים , חברים של חברים ,ואפילו בסמול טוק בסופר עם מישהי שהכרתי לפני דקה. ועשיתי זאת!

לאורך כל התהליך מראשיתו רשמתי לי מטרות  ושיננתי אותם כל יום, רשמתי לי הישגים ואני לקראת המטרות הבאות. רשמתי לי טיפ שקיבלתי שיש מי שמחכה  וזקוק לידע וליכולות שלנו וזה נתן לי המון אמביציה.

לפני כחודש יצרה איתי קשר עו"ד ממשרד בהוד השרון שקיבלה את קורות החיים שלי וזימנה אותי לראיון.
בראיון העבודה כשנשאלתי לגילי מרוב התרגשות אמרתי 57 ,והייתי לפני יום הולדת 56!
ולמרות ההתרגשות והעיגול של גילי כלפי מעלה, התקבלתי לעבודה!
התחלתי לעבוד במקום קרוב לבית ובתחום בו  אני מעוניינת ואוהבת.

חשוב לי לומר לכל בני 50 פלוס: אני מאמינה שאפשרי למצוא עבודה גם אחרי גיל 50, ואם לא נתייחס לגיל כמכשול , הוא לא יהיה מכשול!

                         ב-ה-צ-ל-ח-ה

רומי אלביליה- עו"ד