יש אנשים שזוכים לעבוד לאורך שנים ארוכות ויפות במקום עבודה אחד, אך כשמגיע היום ויוצאים החוצה מגלים כמה הכל השתנה כאן. חיפוש עבודה אחרי שנים רבות באותה חברה משול לתינוק שיצא מהרחם – את הכל צריך ללמוד מהתחלה. איריס שיתפה בתובנות ובטיפים שעזרו לה לקפוץ מהרחם ולמצוא עבודה:

הכל התחיל לפני שנתיים וחצי – עזבתי מקום עבודה אחרי 17 שנים.
מצאתי את עצמי שולחת קורות חיים, ושום דבר לא קורה!
אמרו לי שכדאי לי לפתוח פרופיל בלינקדאין, אז פתחתי, ושם נחשפתי למאמר של יועצת תעסוקה, אשר הסבירה כיצד נכון לכתוב קורות חיים.
אחרי 17 שנים שלא הייתי בשוק התעסוקה, היה לי ברור שאני לא יודעת איך לחפש עבודה, ולאור העובדה שכל מה שעשיתי לא הוליד תגובה, החלטתי לפנות אליה.
שעתיים איתה בבית קפה הבהירו לי שלא קיבלתי דבר מהפגישה, ונעלמו מכיסי כמה מאות שקלים…
הגעתי הביתה, פתחתי גוגל וכתבתי: "איך למצוא עבודה", וקפץ לי מול העיניים סרטון של נירית גלר ג'מילי.
מצאתי את עצמי רואה את כל הסרטונים שלה באתר פעם אחר פעם.
אמרתי לעצמי – אני צריכה לפגוש אותה- הבחורה תותחית!
התקשרתי. משהו בקול שלה דיבר אלי ליבי. קבענו ונפגשנו.
בפגישה הראשונה היא מיקדה אותי והסבירה לי כיצד נכון לחפש עבודה. הפגישה הייתה מעצימה, ומילאה אותי בהמון תובנות ובהמון אנרגיות.
נפגשנו שוב לכתיבת קורות חיים, ולפגישה נוספת להכנה לראיון עבודה, כאשר כל פעם אמרתי לעצמי בדרך חזרה הבייתה כי לא מספיק לי- יש לה כל כך הרבה ידע, אנרגיה, יכולת נתינה והקשבה שאני רוצה עוד.
תוך פרק זמן קצר קורות החיים שלי כיכבו בכל חברה ובממוצע ביום היו לי בין 3-5 פניות מחברות שהציעו לי עבודה.
למדתי באמצעות נירית איך להציג את עצמי ואת הכישורים שלי.
ה"איך" הוא זה שהפך את הראיונות איתי להרבה יותר מקצועיים, ופתח עבורי את הדרך לראיונות המשך.
בשנתיים האחרונות אני עובדת בחברה קטנה במשרה מאתגרת מאוד כחשבת חברה – גוייסתי על מנת לאפיין, לבנות ולהטמיע מערכת כספים מהנה"ח ועד לדו"חות רבעוניים/ שנתיים, דוחות למס ועוד.
כיום, לאחר שסיימתי את המטלה שלשמה גוייסתי, אני נמצאת שוב בתהליך של חיפוש עבודה, והפעם אני מכוונת גבוה כמו שנירית הדריכה אותי- לחזור לחברה גדולה לתפקיד חשבת.
נירית זה המקום לציין כי את נ ה ד ר ת!
לא הייתי מצליחה לעמוד בזה בלעדייך- יכולת ההכלה שלך, הסבלנות, הכיוון המקצועי, החום, המילה הטובה, החיזוקים הם לא דבר מובן מאליו.
אני התברכתי בלקבל אותך לחיי, ואני מודה לך על כל דקה ושנייה שהקדשת לי ועדיין מקדישה……
אוהבת אותך!
איריס אדרי