קיבצתי שאלות שכל מחפש עבודה צריך לשאול את עצמו על מנת לבחון מה יודעים ומה לא, מה נכון ומה לא, כדי לדעת מה מצבכם בתהליך של מציאת עבודה:

שאלות שחשוב לענות עליהם כשאתם מחפשים עבודה

  1. לענות לעצמך על השאלה הפשוטה– האם ברור לך איך לחפש היום עבודה?
  2. לענות על עוד שאלה– האם כל מה שעשית עד כה הוביל אותך לתוצאות?
  3. אם ענית בחיוב לשתי השאלות הקודמות– מצבך מעולה! העבודה הבאה שלך כנראה מיד תגיע, אך אם ענית בשלילה- המשך הטיפים ידרשו לך למציאת עבודה:
  4. מיקוד– כמה ברורה לך מה היעד התעסוקתי הנכסף שלך? הכוונה היא לא רק למשרה אלא גם לסביבת העבודה ולארגון שאליו שואפים להגיע.
  5. הצגה עצמית– האם ההצגה שלך ברורה לכל מי ששומע אותך? האם כל מי שסביבך יודע שאתם בתהליך של חיפוש עבודה, ומבין מה יש לכם להציע ומה בדיוק אתם מחפשים?
  6. קורות חייך– האם הם מצליחים לפתוח לך דלתות ולגרום לך להגיע לראיונות עבודה?
  7. דרכים לחיפוש עבודה – לכמה ראיונות הצלחת להגיע? לכמה חברות פנית? כשלא עובדים היעד הוא 50-100 חברות! האם הגעת למספר הזה? אם לא- האם זה יעד אפשרי מבחינתך?
  8. ראיון עבודה– כמה מראיונות העבודה הצלחת להגיע להיות מהמועמדים הסופיים? ואם כן למה לא בחרו בך? האם יכולת לשפר את הראיונות שלך?
  9. אנרגיה וזמן– האם ברשותך מספיק זמן ואנרגיה הנחוצה למציאת עבודה? מה משתקף ממך בראיונות, בפגישות עם אנשי קשר? האם רואים חיוניות, מרץ ואנרגיה טובה או עצב / כעס / תסכול / מרמור?

חשוב להבין ולהפנים ששוק העבודה השתנה לחלוטין בשנים האחרונות, וכדי למצוא עבודה נדרש לפעול אחרת.
בשנים האחרונות המשק מתנהג אחרת.
רוב מחפשי העבודה נדרשים לשכלל את הכלים אשר ברשותם כדי לבלוט, ולדעת כיצד להציג את עצמם בצורה אטרקטיבית הרבה יותר על מנת לזכות במשרה הנכספת.
ואם אתם מחפשים ולא מצליחים לייצר הזדמנויות, או שלא מצליחים למנף את ההזדמנויות הנקרות בדרככם, אז אולי זה הזמן להבין שכדאי לכם לשנות את הכלים ברשותכם ולהשביחם, לפעול בדרכים הרבה יותר אפקטיביות ולהציג את עצמכם בצורה אטרקטיבית הרבה יותר.

אם אתם מוכנים להקדיש זמן ואנרגיה למציאת עבודה, נותר רק לעשות!

לעשות = לצאת לפעולה כבר עכשיו, לא להמתין.

מציעה לכם לשפר את המיקוד, את ההצגה העצמית, את הכלים שברשותכם והדרכים למציאת עבודה.
אם אתם לא יודעים איך נכון לפעול- אני מזמינה אתכם לבחון את כל הפגישות איתי ולשוחח איתי 054-3450223.

 אני אתך עד למציאת עבודה ראויה,

נירית גלר ג'מילי (MA) – יועצת למציאת עבודה ובניית קריירה

מחברת הספר "המדריך המלא לבחירה ומציאת עבודה"