האם עצרת לשאול את עצמך- מהן התכונות המיוחדות שלך?
רבים ממחפשי העבודה רצים לחפש עבודה ולא מבינים עד הסוף שמדובר בתהליך של מכירה לכל דבר ועיניין, ובמקרה של מציאת עבודה נדרשים למכור ידע, ניסיון והכי חשוב – תכונות.
מניסיוני, כמי שגייסה אלפי עובדים וראתה גם איך מנהלים בוחרים את עובדיהם, התכונות הן ציר מרכזי ביותר בקבלת ההחלטות. ולצערי, רבים ממחפשי עבודה אינם יודעים להבליט את זה כשהם מתראיינים, ובכך מפסידים נקודות רבות. אז מה בעצם התכונות המייחדות אותך?

אורטל התקשרה אלי וסיפרה לי על הניסיון שלה, אך מה ששמעתי היה משהו לגמרי אחר. שמעתי במיוחד ויותר מהכול את הכוח, הנחישות, ההתלהבות ואפילו את הברק בעיניים שלה שמעתי דרך הטלפון. אחרי השיחה זה מה שנשאר לי : "אורטל האישה המיוחדת". זה קרה  לי השבוע גם עם איריס שהגיעה לפגישת יעוץ.
ישנן כמה תכונות שכובשות אותי, וכבשו אותי במיוחד כמעסיקה שגייסה עובדים. עובדים רבים שקלטתי, בחרתי בזכות אותן תכונות מיוחדות, ופעמים רבות העדפתי אותם ממועמדים מנוסים ומתאימים יותר לפרופיל המבוקש, ואני לא היחידה.ראיתי איך תכונות של מועמדים כובשות גם מנהלים שליוויתי, שגייסו את העובדים שלהם. מועמדים רבים היו רוצים לשייך לעצמם התכונות כגון -כריזמטיות, בטחון עצמי ויכולת התנסחות אך לא תמיד אלה התכונות אשר יכבשו את המעסיק, ישנן עוד תכונות רבות שחשובות אולי יותר לתפקיד הנדרש/ לארגון ולהתאמה לממונה.
ישנן תכונות רבות ומגוונות שכובשות מגייסים/מעסיקים פוטנציאליים והן – טוב לב, מוטיבציה, נחישות, לויאליות(כאלה שמרגישים שהם "עובדים מהבטן"),שלווה, אחריות (כאלה שברור לנו שהם מהסוג של "שגר שכח"),אמינות ועוד.
תכונות האופי אינם רשומות בקורות החיים, שכן קורות חיים הם דבר אפור ואובייקטיבי, אך ישנם המון מחפשי עבודה שיתרונם הבולט הוא האופי שלהם.

כל כך הרבה דרכים יש, דרכן תוכלו להעביר את תכונות האופי שלכם: הדרך בה אתם פועלים, האופן בו אתם מדברים, מה אתם מספרים (כן, גם זה מעיד עליכם). כמובן שאנשי קשר שלכם תמיד יכולים לעזור ולספר עליכם- איזה בני אדם אתם, מה מיוחד בכם, וזה כמובן עובר עם המלצה אישית.
לעיתים יועצי השמה יכולים אף הם להעביר את המידע, במיוחד אם הם יועצים איכותיים שטובים מאוד באבחון וניחנו בקשרים משמעותיים עם מעסיקים, ודעתם נחשבת.

סיכום
תזכרו להבליט את התכונות המיוחדות שלכם.
המטרה שלכם היא להגיע לראיון עבודה ולהרשים בעזרת התכונות האלה, יתכן שבעזרתן תצליחו להשיג את המשרה הנחשקת.
אין ספק, שאם יש לכם בנוסף גם ניסיון מרשים, ידע חשוב וכדומה, זה יכול לקדם אתכם אף יותר. מניסיוני, כמעסיקה אשר קלטה אלפי עובדים, אני יודעת שלעיתים תכונות אלה מהוות את המשקולת אשר מכריעה בין מועמדים.
לצערי, מחפשי עבודה רבים לא מכירים בתכונות המיוחדות שלהם, ולא מבליטים אותן מספיק לכל אורך התהליך של חיפוש העבודה.
האם אתם מודעים לדברים המיוחדים בכם? האם אתם יודעים להציג זאת? תזכרו שזה יכול לקדם אתכם בצורה משמעותית!
פגישת יעוץ אחת איתי תזכיר לכם מהם התכונות המיוחדות שלכם ותלמד אתכם להציג זאת.

אני אתכם עד למציאת עבודה

נירית גלר ג'מילי – (MA  ) – יועצת למציאת עבודה