לפעמים אני ממליצה להתפשר במציאת עבודה. לפעמים ההחלטה להתפשר מולידה משרה ראויה.
זה לא נכון לכל אחד. לא בכל זמן. יש הרבה סיבות… הדס החליטה להתפשר ובזכות זה הגיעה למשרה ראויה. סיפור עם מוסר השכל:

נירית היקרה שלום,
כל מייל שלך וכל שיחה מסתיימת במשפט הקבוע שלך "אני איתך לאורך כל הדרך", וזאת האמת לאמיתה ולא רק סיסמא! בתהליך חיפוש העבודה שלי התוודעתי אליך ולשירותים שאת נותנת ואכן המשפט הזה נכון מאוד.
תהליך חיפוש העבודה שלי ארך כשנה. עברתי המון תהליכים בעיקר נפשיים ואישיים בנושא.
חיפוש עבודה זו תקופה מכוננת שיש לה המון השלכות. הערך העצמי, חיי המשפחה ואיך שומרים על אופטימיות ואמונה שהכל יסתדר היו בשבילי השילוש הקדוש.
הייתי מכוונת מטרה ומאוד פעלתנית בנושא. לקחתי המון דוגמאות מחיי היומיום שלי איך דברים תמיד מסתדרים עבורי ועבור אחרים ולתמיד לטובה.
חייבת להודות שתקופה ארוכה הייתי נעולה על משרות מסוימות ובדרך של "הכל או כלום".
אחרי 9 חודשים שקבלתי תשובה שלילית לאחר ראיון למשרה שחשקתי בה מאוד זה הפיל אותי על הרצפה והחלטתי אחרי תקופת התאוששות שאני משחררת התוצאה ומתחילה לגבש לי תוכנית ב'.
האמנתי בלב שלם עדיין שזה יסתדר ונטרלתי את נושא הזמן, שלצערי משחק תפקיד קריטי בחיפוש העבודה. לא עמדתי מול השעון וחישבתי כמה זמן אני לא עובדת יותר…
התחלתי לעבוד במשרה זמנית קטנה על מידותיי אצל חבר רק בשביל לצאת מהבית, להתלבש ולהרוויח עוד כמה שקלים.
זה החזיר לי את הסומק ללחיים. התחלתי לפתוח את החיפוש שלי גם למשרות זמניות, כאלו שיש בהן להטיב עמי את ההתמקצעות ואת קשת הכישורים שלי, ואכן מצאתי משרה כזו, שבראיון הקבלה מול המנכ"ל הוא פתח ואמר שאינו מחפש עובדת זמנית אלא קבועה שתישאר איתו לאחר מכן בארגון.
אז היה כדאי לפתוח ולשקול דברים אחרים ששללתי מראש.

בתהליך חיפוש העבודה גם הגעתי לסדנת חיפוש העבודה אצל נירית. הייתה לי הרגשה שאני עושה הכל כדי למצוא עבודה אבל רציתי לקבל חיזוק מאשת המקצוע.
נירית הסבירה איך צריך לנהל את החיפוש בדרך מקצועית. גם כשחושבים שיודעים ועושים הכל זה לא נכון!
נירית חידדה את הצורך בתמצית בקורות החיים ואכן לאחר מכן הוספתי את התמצית לפי ההנחיות שלה, ובתחושה האישית שלי קבלתי הרבה יותר פניות ממעסיקים.

נירית, כשסיפרת על עצמך ועל התהליך שעברת עד שהגעת לתפקידך היום, אני ראיתי איזו נשמה גדולה יש לך, ומעבר למקצוע זו ממש שליחות בשבילך עבור אנשים בודדים שצריכים את העזרה הזאת.
את באמת נותנת את התחושה הזאת ואני מודה לך על כך.

ובנימה אישית אני אגיד, שתמיד אמרתי שלצד התקופה המורכבת הזאת יצאו לי גם הרבה דברים כמו אנשים טובים שפגשתי בדרך, שעודדו אותי ועזרו לי, ואין ספק שגם את חלק מהדברים הטובים שיצאו לי, ההכרות איתך לא תסולא בפז ואני מניחה שעוד ניפגש.
תודה על הכל ובמיוחד על השיחות הארוכות והמרגשות.
מאחלת לך שכל הטוב שאת נותנת יחזור אליך בריבוע.

חיבוק

הדס