חיפוש עבודה של מנהלת משאבי אנוש הוא קצת שונה שכן הן הכתובת לכל מחפשי עבודה סביבם. עבור רבות התהליך כואב מאוד. מנהלת משאבי אנוש שעצרה ושיתפה בתובנות:

הי נירית היקרה,
כפי שעדכנתי אותך, מיד לאחר החגים אני מתחילה בתפקידי החדש והמאתגר מלאת אנרגיה והתלהבות  ומחוזקת מאוד כתוצאה מהתמודדותי המוצלחת (טפו, טפו, טפו) עם תקופה מאוד לא קלה ומאתגרת בשלב זה של חיי.
אין לי ספק שמילאת תפקיד משמעותי בתהליך שעברתי. היית "גלגל הצלה", יד מושטת לעזרה בים של ניכור, אדישות, חוסר מקצועיות ולעיתים אפילו השפלה שחוויתי בתהליך חיפוש העבודה.
הטענת אותי באנרגיות של עשייה, עזרת לי להיות ממוקדת, מדויקת, להכיר במעלותיי וחוזקותיי, להציגן ברהיטות וביטחון  ולא פחות חשוב – לא להתבייש בסטטוס בו אני נמצאת.

אהבתי את העובדה שלמרות הניסיון והידע הרב שצברת בתחום גם את נמצאת בתהליך של למידה מתמדת מאתנו, "מתאמנייך" המגוונים. זה נכון, חכם ומעורר אמון. יש המון שרלטנים סביבנו…. שאפו וכל הכבוד!
אני מעלה כמה תובנות חשובות אליהן הגעתי בתהליך האישי שלי:

  1. כמי שבאה מהתחום, ותיקה, עשתה תפקיד מאוד בכיר, ממש מקצוענית, לכאורה יודעת הכל על עולם הגיוס, מחפשיי העבודה ותורת הראיונות,  התברר לי שכאשר נמצאים "בצד השני של השולחן" נדרשים להשתמש בכלים אחרים לגמרי וכישורים שכבר לא היו בשימוש מזמן. יש המון מה ללמוד, חשוב להכיר בכך. לא להתבייש ללמוד מניסיונם של אחרים.
  1. כל מחפש עבודה הוא משאב שאמור לחולל רווחים כלכליים עבור חברות ההשמה. זה הגיוני וזה בסדר. לצערי התחום הזה הפך להיות מאוד טכני ומנוכר. ברוב החברות (לא בכולן) לא "יבזבזו" שיחת טלפון כדי לעדכן אותך במה שקורה. חשוב להבין זאת ולא לפתח ציפיות ליחס או אכפתיות.
  1. המפתח להצלחה בתהליך חיפוש ומציאת עבודה אינו נמצא באתרי המשרות באינטרנט אלא ברשת הקשרים שיש לנו. קולגות, חברים ומשפחה. רק דרכם למעשה הגעתי למשרות רלוונטיות, לראיונות ולבסוף לתפקיד המיוחל. לא צריך קיצורי דרך או הקלות. רק קורות חיים המגיעים לידיים הנכונות ומשם חובת ההוכחה עלינו.
  1. אנשים נמשכים לאנרגיות חיוביות, לאנשים אופטימיים ונחמדים. חשוב ביותר למן ההתחלה לשדר אופטימיות וגישה חיובית. אפילו בשיחת הטלפון הראשונה המהווה גישוש ראשוני. לא לעסוק במה שהיה גם אם מנסים לחטט ולהוציא ממך פרטים (ויש כאלה שמנסים), אלא למשוך קדימה, להפגין התלהבות ואפילו תשוקה…. מניסיון אישי זה ממש גורם קריטי בהצלחה להתקדם בתהליך.
  1. היות ועל כל משרה יש המון מתמודדים מוכשרים המתחרים על התפקיד, חשוב לדעת לאתר  ולהציג את הערך המוסף שאתה מביא לתפקיד, ושאולי יש לך על פני האחרים. גם אם עשית תפקיד דומה ויש לך השכלה ורקע מקצועי מתאימים בול, לא להתייחס לכך כמובן מאליו. להבליט ולהדגיש.
  1. חשוב להקדיש תשומת לב לעריכת קורות החיים בהתאמה לכל משרה אליה פונים. כבר נכתב ונאמר רבות על הנושא ומניסיון אישי – התברר כנכון 🙂
  1. חשוב למצוא עיסוק לתקופת הביניים עד למציאת עבודה מתאימה. לאנרגיות של עשיה יש תפקיד חשוב ביכולת להישאר אופטימיים, לתת תחושה שיש בשביל מה לצאת מהמיטה בבוקר, אתה ממשיך להיות פרודוקטיבי ומועיל. חובה!

לסיכום – יש עוד המון מה לכתוב ולשתף אבל את הנושאים העיקריים העליתי כאן על הכתב.

שתהיה שנה טובה ומוצלחת, הגשמה עצמית, אושר ובריאות שלמה.

בידידות,

ד.ד.