אף אחד לא יכול לכתוב את קורות חייך- חובה שתהיו חלק מהתהליך!
מחפשי עבודה רבים מחפשים יועץ כדי לזרוק עליו את המטלה של כתיבת קורות החיים שלהם. טעות!!! למה טעות? על זה אני מסבירה במאמר:

השרות המבוקש ביותר בקרב מחפשי עבודה הוא שכתוב ושדרוג קורות חיים.
אם תפתחו גוגל ותקישו שדרוג קורות חיים, תגלו את מה שכל מחפש עבודה מגלה: לצורך כתיבת הכתבה עצרתי, פתחתי את גוגל וניסיתי לספור את מציעי השרות לשדרוג קורות חיים- עברתי את המאה! הגעתי לדף השמיני של גוגל , התבלבלתי בספירה, וזנחתי את המשימה הבלתי אפשרית. טוב, הנתון ברור – כולם כמעט יודעים לכתוב לך קורות חיים. המחירים הם מה שתבחר – מגבוה לנמוך, ואולי גם חלק ישלמו לך שתגיע אליהם…
אז במי לבחור? במי שהכי זול (כי אולי אין לך כסף)? זה שנותן שרות הכי טוב (בעלות הכי נמוכה כמובן)? אתה אומר בליבך:” יללה, לגמור כבר את המשימה הזו, שיהיה לי כבר קורות חיים ונתחיל להפיץ את קורות חיים.”

צר לי לנפץ את המיתוס הזה, אך חיפוש עבודה זו עבודה קשה, ואם התחלת בדרך הקלה, סביר להניח שהדרך תתארך לה עוד ועוד,אם אתה “תותח- על” – יתכן שאתה לא צריך בכלל קורות חיים…
רוצה עבודה אפקטיבית בחיפוש עבודה ? רק אתה יכול לשדרג את קורות חייך! ואף אחד, אף יועץ לא יכול לעשות את זה עבורך, גם אם הוא היועץ מספר 1 בארץ (וזו אני, אם אתה לא יודע…).
מה החיוך הזה? נשמע כאילו אני גודעת את הענף עליו אני יושבת? ממש לא.
ועכשיו אוביל אותך לתסריט קבוע בפגישות איתי לקורות חיים:
“תגידי, מה צריך שעתיים לפגישה של קורות חיים?” – שואלים אותי עוד בטלפון.
ואני עונה – “אני כמעט אף פעם אני לא מספיקה בשעתיים לייצר קורות חיים”.
ותמיד תמיד, בסוף הפגישה אומרים לי – “וואוו, כואב לי הראש, מתפוצץ לי כבר, עכשיו אני מבין/ה למה אמרת שנדרשים שעתיים.”

משלמים לי כסף, הרבה כסף, ולא אני זו שעובדת קשה, אלא האנשים עצמם, ואני לוקחת הרבה כסף על זה שאני מעבידה אותם בפרך עד שמגיעים לתוצר איכותי באמת.
בפגישה מחפשי עבודה לומדים להגדיר לעצמם מחדש מה בדיוק עשו, להדגיש את זה נכון, לסדר את זה כפי שנכון עבורם בהתאם למשרה הנדרשת.
אני שולחת אותם לקרוא עשרות מודעות דרושים, ללמוד את השפה שבה יצטרכו לדבר בראיונות, להבין מהן מילות המפתח שחוזרות על עצמן, מה תחומי האחריות הכי חשובים למעסיקים, ורק אז נתחיל ביחד את המלאכה.
הם עובדים איתי כל כך קשה, שאני מרגישה שמגיע להם המון כסף עבור העבודה הקשה שהעבדתי אותם.
והעבודה הקשה הזו בהחלט משתלמת להם להמשך הדרך.

למה זה חשוב?
כי זה עוזר להם להגיד לעצמם מה בדיוק הם עשו, זה עושה להם סדר בכל מה שעשו, וקל להם להגיש את זה נכון יותר, מדוייק הרבה יותר ומתומצת היטב לאורך כל תהליך של מציאת עבודה כשהם מתאימים את עצמם לשפת המשק, לדגשים הנדרשים וכך הופכים להיות אטרקטיבים הרבה יותר.
כשהם מבינים בדיוק מה הם עשו ויודעים להגדיר זאת נכון, קל להם להפיץ את זה בעזרת “נאום המעלית” (כלי חובה, אם לא מכירים – תכנסו לאתר ותלמדו עליו) לכל אנשי הקשר שלהם, זה עוזר להם להתנסח טוב יותר בראיונות עבודה, כשהם מציגים את הניסיון התעסוקתי שלהם.
לפעמים התהליך חושף בעיות. שתי דוגמאות לבעיות – הרצון להציג את הכל, “חטא הגאווה” אני קוראת לזה. תחשוב מה באמת חשוב להציג מכל מה שעשית, אני חוזרת ואומרת, ברור שיש לך המון מה לספר אך חשוב להתמקד, רק מיקוד מוכר טוב יותר! בעיה נוספת, הפוכה – “חטא הצניעות” –  גם אם אתם אנשים צנועים, וגם אם צניעות זה מוצר נדרש היום במשק, בחיפוש עבודה השימוש המוגזם בצניעות עשוי להכשיל אתכם. אם באמת ניהלתם – תגידו את זה, גם אם לא היה לך כותרת של מנהל, גם אם המנהל מעליך הוא זה שכביכול מנהל את הכל. תציגו את זה בתבונה, בצורה נאמנה לאמת, אך אל תסתירו או תצניעו את מה שראוי להבלטה והדגשה.
כאמור, אלו רק שתי דוגמאות קטנות ממגוון רחב של טעויות שעושים מחפשי עבודה כשהם כותבים את קורות חייהם.

כדאי שתנסו להכין לבד את קורות חייכם, אך אם תתקלו בבעיה, תסתבכו, תתייאשו, או תגלו שקורות חייכם לא עושים את העבודה ולא מייצרים לכם פגישות, תזכרו שאתה צריך יועץ שייעץ לכם אך לא שיעשה במקומכם את העבודה.
יועץ שיכוון אתכם, שישקף לכם וכדי שימנע מכם לעשות טעויות שאתם בכלל לא רואים.
אל תשאירו את העבודה הזו ליועץ, הוא לא יכול לעשות את העבודה במקומך. הוא לא יודע מה בדיוק עשית, הוא לא יכול לדעת מה יזלוג מפיך בטבעיות ובאותנטיות.
את זה רק אתם יודע!
זה צריך להיות ביחד, בדואט מושלם, כשתפקידו של היועץ לגרום לך לעבוד קשה, להוציא את כל מה שיש לך, ולהגדיר ולהבליט זאת נכון, נאמן לאמת, באופן שיהיה עבורך אותנטי להשתמש באותם ניסוחים וכמובן מותאם לשפת המשק!
אל תוותר על העבודה הקשה הזו, היא הכרחית והיא תשמש אותך ותקדם אותך לכל אורך הדרך
.
אם החלטת לכתוב קורות חיים בעצמך מצורפים כמה כלים שיעזרו לך-
סרטון בנושא “טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים” –

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/YnH-KnCQVoQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

לקריאת מאמר בנושא כללים בסיסיים בכתיבת קורות חיים.
אלי לא מגיעים רק לכתיבת קורות חיים. כתיבת קורות חיים זה חלק מתהליך המלא של מציאת עבודה.
לקבלת מידע לקבלת ליווי מלא לתהליך של מציאת עבודה.

אני איתך עד למציאת עבודה ראויה,

נירית גלר ג’מילי ( MA ) – יועצת למציאת עבודה
מחברת הספר “המדריך המלא לבחירה ומציאת עבודה”

מאמרים הנקראים ביותר

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
בכל קטסטרופה יש גם הזדמנויות!
הקורונה גורמת לרבים להיערך מחדש וגם לי, בעבורך.
מעתה ועד להודעה חדשה – הפגישות בהתאמה אישית!
אורך, תוכן, פרונטלי / וידאו ועלות הפגישות – בהתאמה אישית.
אני כאן בשבילך כדי להצליח עם הקורונה ובלעדיה

נירית גלר ג’מילי