אל תוותרו על חברות השמה – זו העצה שלי לכל מי שמחפש עבודה.
רבים הספידו את חברות ההשמה, אך העובדה, שעליה אין עוררין, היא שמעסיקים רבים נעזרים בחברות השמה לצורך גיוס עובדים. ועל זה אוסיף שהדרך למציאת עבודה באמצעות חברת השמה מכילה כמה יתרונות חשובים, ולכן לא הייתי מוותרת על דרך זו.
בהחלט יש לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות ולדעת להפיק את המירב מהדרך הזו, ועל זה אפרט:

פניה לחברת השמה יכולה להיות גם עבורך דרך אפקטיבית למצוא עבודה.
לפני כתיבת המאמר הפניתי שאלה בפורומים רבים של מחפשי עבודה וביקשתי שישתפו אותנו בחוויה חיובית שהיתה להם עם חברת השמה, והבטחתי שאאסוף את המידע ואעביר אותו כלשונו.
שאלתי גררה תגובות רבות, ורוב התגובות כללו שיתופים על יחס גרוע או על אי יחס של חברות השמה למחפשי עבודה.
האמת, שהתגובות האלה לא הפתיעו אותי, אך בין התגובות היו גם תגובות אחרות כי יש חברות השמה והדהנטרים טובים מאוד, מקצועיים ומכבדים אשר להם יש קשרים עם חברות שעשויות לעניין אותך.
אני לא מאמינה שעליך להפנות את כל זמנך לדרך זו אך אני ממליצה לא לוותר על הדרך הזו כשמחפשים עבודה.
במאמר אפרט מה ניתן להשיג מחברת השמה איכותית ואצרף טיפים לבחירת חברת השמה הנכונה עבורך.

איך בוחרים חברת השמה
1. תחום עיסוק – חשוב לבחור את חברת ההשמה אשר מתמחה בתחום העיסוק שלך. לדוגמא – הייטק, קמעונאות, תקשורת וכיו”ב. ישנן חברות שעוסקות במגוון מגזרים.
2. קטגוריה היררכית – חשוב לוודא שחברת ההשמה אליה פונים עוסקת בתפקידים המותאמים לקטגוריה שלך– בכירים, ניהול ביניים ומטה.
3. לקוחות – בקלות ניתן לבדוק מי החברות שחברת ההשמה נותנת להם שירותים (בדרך כלל זה מפורסם באתר חברת ההשמה), כדאי לפנות לחברות השמה הנותנות שירותים לחברות אשר מעניינות אותך ובתחום הגיאוגרפי המתאים לך.
4. בדיקה הפוכה – ניתן להשיג מידע מי חברות ההשמה שעובדות עם החברות שמעניינות אותך באמצעות אנשי הקשר שלך.

חברת השמה נמדדת באיכות היועצים שלה וביציבותם.
יועצים טובים יתנו לך טיפים ועצות שיעזרו לך לאורך התהליך כולו.
יועצים יציבים הם אלה שרקמו קשרים טובים עם המגייסים, קשרים שעשויים לפתוח לך את הדלתות בזכות התרשמות של היועץ ממך גם אם אין ברשותך את כל הנתונים הנדרשים לתפקיד.

מה נדרש על מנת להפיק מהיועצים את המיטב והמרב
1. לשכנע ולהרשים את היועץ – ככל שהמידע אודותיך שיהיה ממוקד ומשכנע, כזה המשקף את  ניסיונך, הידע שלך ואופייך, זה ישמש את היועצים כאשר יציגו אותך באופן מדויק ואטרקטיבי יותר למעסיקים הפוטנציאליים.
2. ליצר קשר מיוחד – חשוב לנסות ולבדל את עצמך כך שהיועץ יזכור אותך, ייתן לך עדיפות ויקדם אותך יותר מהמועמדים האחרים.
3. תחזוק הקשר – חשוב לזכור שבימים אלה היועצים מוצפים בהרבה מאוד מחפשי עבודה, לכן תחזוק הקשר בצורה רציפה יגרום ליועצים לזכור אותך כל הזמן.
4. להגיע אחרת – תמיד אפשר לפנות ישירות לחברת ההשמה ולספר להם שאתם מחפשים עבודה, אך אם יש מישהו מאנשי הקשר שלכם הוא מעסיק שעובד איתם (דהיינו לקוח שלהם) אזי ההתייחסות אליך עשויה להיות איכפתית יותר, ואם יש לך קשר שכזה כדאי להשתמש בו.

היתרון של הפניה באמצעות חברת השמה

1. קורות חייך מגיעים עם המלצה – ההמלצה של יועצים טובים עשויה להיות בעלת משקל מכריע בקידומך מול מועמדים אחרים.
2. דילוג על פערים – יועצים טובים עשויים לקדם אותך גם אם נתוניך אינם עומדים בקריטריונים אשר הוגדרו ולכן יתכן שהיו נפסלים על הסף אילולא הקידום של היועץ.
3. מידע – יועצים בעלי קשרים טובים ועמוקים עם החברה המגייסת יכולים לתת לך מידע רב על התפקיד, על המנהל הישיר, על המראיין, על החברה, על המועמדים האחרים ועל תקלות בתהליך. מידע שעשוי להכין אותך טוב יותר, יאפשר לך להבליט נתונים חשובים בעיני המעסיק הפוטנציאלי ולהתבלט יותר מהמועמדים האחרים.
4. עלות – השירות של חברת ההשמה ניתן לך ללא עלות. שכר הטירחה בגין השמה שלך יגבה מהמעסיק בלבד. חשוב להבין שאינך הלקוח של חברת ההשמה אלא המוצר שלו!
5. מישהו עובד בשבילך – חברת ההשמה עובדת בשבילך במקביל לעבודה שנעשית על ידך. מחפשי עבודה שעובדים במקביל למציאת עבודה אין ברשותם זמן רב להקדיש לתהליך החיפוש, וזה יכול להיות קריטי במיוחד עבורם.

לסיכום
ישנן כמה דרכים אפקטיביות למציאת עבודה ושימוש בחברות השמה הינה דרך אפקטיבית אם בוחרים נכון את חברת ההשמה ומפיקים מהיועצים את המיטב והמרב.
אני מציעה לך לאתר את חברות ההשמה המתאימות לך במיוחד, לפנות אליהן ובכך לשפר את סיכוייך למצוא עבודה. ככל שבתהליך מציאת עבודה יעשה שימוש בדרכים רבות יותר כך יגדלו ההזדמנויות התעסוקתיות והסיכויים למצוא מהר יותר את העבודה הראויה לך.

אני איתך עד למציאת עבודה
נירית גלר ג’מילי ( MA) – יועצת למציאת עבודה

מאמרים הנקראים ביותר

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
נאום מעלית בתהליך של חיפוש עבודה -הרצאת zoom
כולם צריכים "נאום מעלית" בתהליך חיפוש עבודה ולכל אורך הקריירה. יש לך נאום מעלית? בוא לשפר את נאום המעלית שלך!
50 ₪ בלבד ולאחר מכן מקבלים את ההקלטה.
נפגש ביום ג' 2.06.20 שעה 20:30