מה ניתן להפיק ומה לא מרשתות חברתיות

“טוב, הבנתי לחלוטין שחשוב שאהיה נוכחת ברשתות החברתיות. אני מתכוונת ללינקדאין, פייסבוק וקפה דמרקר. שוטטתי שם כמה שעות, באמת שהתאמצתי, ולא הצלחתי להבין מה לעשות שם”.
טל ומחפשי עבודה רבים, משתפים אותי בתסכול של השיטוט ברשתות החברתיות. כולם כבר שמעו שרשתות חברתיות הינן שחקן חדש וחשוב בתהליך של חיפוש עבודה, אך לא ממש מבינים מה ניתן להפיק מהן, וכמה זמן נדרש ממחפש עבודה לשהות בהן כדי להפיק מהן את המקסימום ?להלן טיפים שיעזרו לך להבין יותר.
שש דברים שחשוב שתדע על רשתות חברתיות
מינוף הקשרים – בעזרת הרשת החברתית אתה יכול לגלות קשרים בין החברים שלך לאנשים אחרים, קשרים שאתה יכול להיעזר בהם לצורך קבלת מידע ולמינוף ההזדמנות שלך.  באמצעות החברים שלך ברשתות החברתיות אתה יכול לקבל מידע על אנשים אחרים (לדוגמא – בעלי תפקידים ומגייסים) , ואף להעביר מידע חשוב אודותיך, וכך למנף את ההזדמנויות הנקרות בדרכך.
מידע על אנשים ועל ארגונים– בעזרת הרשתות החברתיות ניתן לקבל מידע רב על ארגונים, על המנהלים והעובדים בהם, על המוצרים ולעיתים אף על משרות הנדרשות בארגון. מידע זה יכול לעזור בראיון עבודה ולצורך קבלת החלטה לגבי התפקיד המוצע.
מידע על תהליך של חיפוש עבודה – ברשתות ישנם מאמרים, כתבות ואקטואליה, שעשויים לעזור למחפשי עבודה. דוגמא לאקטואליה חשובה, שפורסמה לאחרונה ברשתות – הנחיה של משרד המשפטים, שמכוני אבחון מחויבים לתת לנבחן את תוצאות המבחן (האמת היא שמכונים רבים לא נוהגים כך ואף נלחמים לשנות את ההנחיה הזו- וגם על זה ניתן לקרוא ברשתות).
משרות נדרשות/ איתור מועמדים
– מעסיקים מפרסמים ברשתות וגם מאתרים מועמדים (לאיתור נעזרים בעיקר בלינקדאין). ניתן למצוא ברשתות משרות לפני פרסום ומשרות שמועברות בין חברים.
שיתוף – המקום של מחפש עבודה הוא מקום בודד בדרך כלל. לעיתים מחפשי עבודה נתקלים בשאלה או מתמודדים עם דילמה ואין להם את מי לשאול. ניתן להעלות את השאלה/דילמה בקבוצות המתאימות ברשתות החברתיות. מחפשי עבודה רבים נמצאים שם והם משיבים מניסיונם האישי. נמצאים ברשת גם יועצים למחפשי עבודה, ולעיתים זוכים לתגובה מקצועית ומקיפה מאותם יועצים.
דוגמא לדילמות שפגשתי ושזכו למענה – “חברה X פרסמה כמה פעמים משרה מסוימת. אני שולח שוב ושוב קורות חיים ומעולם לא זכיתי לתגובה. האם מישהו מכם זכה למענה מאותה חברה?”.
סכנה/ הזדמנות
– ארגונים רבים נעזרים ברשתות חברתיות כדי לאסוף מידע על המועמד, לעיתים אף לפני הראיון. תדאג שהפרופיל שלך יהיה מעודכן ויציג אותך בצורה אטרקטיבית. זו הסיבה שחשוב שתדאג, שהמידע שייחשף אודותיך יהיה המידע שתרצה לחשוף. אל תחשוף מידע שיכול להכשיל אותך. ניתן לגלות עליך – פרופיל תעסוקתי, השכלה, מוסדות לימוד, תחומי עניין, מהי רמת החשיפה שלך ברשת, מי החברים שלך, כיצד אתה מתבטא ועוד.
תחליט מה המידע שאתה מוכן לחשוף, ותחסום מידע לאנשים זרים.

סיכום
רשתות חברתיות הינן שחקן חשוב, שיכול לעזור לך במציאת עבודה. לא צריכים לבזבז זמן רב על מנת להפיק מהרשתות את המרב. חשוב שתציג שם מידע שיקדם אותך, תהיה נוכח בקבוצות/ קהילות הרלוונטיות עבורך, ותיעזר ברשתות על מנת לאסוף מידע ממוקד.
עיקר עזרתו של השחקן הזה הוא לתת לך מידע ולהציג עליך מידע, ופחות במציאת עבודה. בכל שנה מצטרפים עוד ארגונים ומגייסים לרשתות החברתיות והפעילות בהן גודלת בקביעות.
חשוב שתיעזר ברשתות החברתיות, אך מומלץ לא להקדיש את כל זמנך ומרצך לשחקן הזה, שכן ישנן דרכים הרבה יותר אפקטיביות למציאת עבודה. אני מזכירה שוב – הסיכויים למצוא עבודה באמצעות השיטוט במחשב הינם נמוכים.

לקריאת הכתבה שמסבירה מה ההבדל בין הרשתות , מה אפשר להפיק מהרשתות ועוד לחץ כאן.
לצפייה בסרטון המסביר על רשתות חברתיות לחץ כאן.
אם רק עכשיו התחלת את חיפוש עבודה – אתה תמיד מוזמן לקבל את המדריך למחפש עבודה.
לקבלת המדריך לחץ כאן.
אני איתך עד למציאת עבודה

נירית גלר ג’מילי ( MA ) – יעוץ מקצועי במציאת עבודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *