ליווי עזיבת עובדים – OUTPLACEMENT

ליווי מפוטרים – OUTPLACEMENT

לאחרונה עולה המודעות בקרב ארגונים לגבי הכדאיות להשקיע בעובדים העוזבים. המודעות התפתחה מההבנה שישנן תועלות רבות שמפיק הארגון ממהלך שכזה.

מה יכול ארגון להציע למפוטר?
מה יכול להפיק ארגון מליווי עזיבת עוזבים?
איך אוכל לעזור לכם במהלך שכזה?

laidoff-site3

מה יכול להציע ארגון למפוטר?תהליך עזיבה מובנה מהארגון, ואיש קשר קשוב ורגיש.

  • ליווי תהליך של השתלבות מחודשת בשוק העבודה ומתן כלים ליצירת תהליך ממוקד ואפקטיבי למציאת עבודה.
  • סדנה קבוצתית של מפוטרים, אשר הופכת אותם לקבוצת תמיכה האחד לשני ובמקביל מלמדת אותם כיצד להשתלב נכון בשוק העבודה ומתן כלים ליצירת תהליך ממוקד ואפקטיבי למציאת עבודה.

למה להשקיע בעוזבים?
כדאי למעסיק להשקיע בעוזבים מהסיבות הבאות:

  • הגברת הנאמנות בקרב העובדים הנשארים, אשר בוחנים את האופן בו מתייחס הארגון בו הם עובדים למפוטרים. להגברת הנאמנות יש קשר ישיר למוטיבציה ולאיכות התפוקות של העובדים.עתידו של הארגון בנוי על העובדים הנשארים, ולכן חשוב לרתום אותם במהרה, להיות קשובים אליהם, ולבחון כיצד ניתן לשפר את נאמנותם לאור הפיטורים.
  • העובדים המפוטרים יכולים לפגוע בדרכים רבות בארגון ובמוניטין שלו. עובדים אשר זוכים ליחס מכבד בעזיבתם לא יפגעו בארגון אשר דאג להם, ואף יעלו את המוניטין שלו.
  • ארגון אשר מתייחס למשאב האנושי מתחילת עבודתו ועד לסיומה יהיה מבוקש בקרב מחפשי עבודה. מועמדים אטרקטיבים יבחרו בארגון שכזה על פני ארגון שאינו מתייחס למשאב האנושי, ולכן תהליכי הגיוס יהיו קלים וקצרים יותר וידרשו משאבים כספיים נמוכים הרבה יותר

כיצד אוכל לעזור לארגון שלך?

התהליך כולל מספר שלבים:
מיקוד תעסוקתי – מה אני מציע מבחינת יכולות/ כישורים/ ניסיון/ ידע ומה אני מחפש.
כלים משובחים הנדרשים למציאת עבודה – הכלים הנדרשים למציאת עבודה הם “נאום מעלית” וקורות חיים. כלים משובחים הם אלה אשר מדגישים את היתרונות אשר נאספו במיקוד התעסוקתי.
דרכי הפצה– הכרת הדרכים למציאת עבודה, היתרונות והחסרונות של כל דרך, המכשולים הקיימים בכל דרך ודרכי ההתמודדות.
הכנה לראיון עבודה.
הבנת שוק העבודה: מגמות, שינויים, עונתיות וכל מה שחשוב לדעת כאשר מחפשים עבודה.

התהליך מבוסס על שיטות ייחודיות ומוכחות שפיתחתי: הראשונה- ליצירת תהליך אפקטיבי למציאת עבודה והשנייה- הכנה לראיון עבודה. שיטות אלו משפרות את האטרקטיביות של המועמדים אל מול המגייסים במשק, ומגדילות במידה ניכרת את סיכוייהם למצוא במהירות עבודה ראויה.

הליווי מוצע בשתי דרכים: פרטני, קבוצתי או משולב.

  • סדנה למציאת עבודה – סדנה אשר בה מקבלים המפוטרים את כל המידע, העזרה והתמיכה ליצור תהליך אפקטיבי של מציאת עבודה. בסדנה ניתן דגש על שיתוף הפעולה ויצירת מנוף חיפוש עבודה טוב יותר בעזרת הקבוצה.
  • ליווי פרטני – ליווי המפוטר באופן פרטני בעזרת מפגשי יעוץ. ליווי פרטני נותן מקום רב יותר להבנת הקשיים האישיים, ועזרה ביצירת תהליך חיפוש עבודה המותאם לתפקיד המבוקש, סוג הארגונים אליהם מכוון החיפוש והתאמת הכלים לנתוניו האישיים של המפוטר.
    הליווי הפרטני יכול להיות לכל אורך התהליך או בתוספת לסדנה.

קצת אודותיי
ניסיון של יותר מעשרים שנה בתחום התעסוקה. בשנת 2007 הקמתי את חברת IN&OUT העוסקת ביעוץ במציאת עבודה ובניית קריירה. משנת 1990 עבדתי בארגונים רוב השנים בתפקידי ניהול במשאבי אנוש בארגונים גדולים במשק; וניסיון רב בליווי תהליכים יוצאי דופן בארגונים: גיוס מסיבי להכפלת ארגון ותהליך הפרטה.
ניסיון זה הוא הבסיס לידע הרב בו אני נעזרת כיום:
בשנת 2007 הקמתי את “IN & OUT – ייעוץ במציאת עבודה”, ומאז אני משמשת כיועצת ומאמנת תעסוקתית, המתמחה בליווי מחפשי עבודה.
פיתחתי שיטה יחודית, המשביחה את תהליך חיפוש העבודה, משפרת את האטרקטיביות של המועמדים אל מול המגייסים במשק, ומגדילה במידה ניכרת את סיכוייהם למצוא במהירות עבודה ראויה.
מחברת הספר הראשון מסוגו בישראל – “המדריך המלא לבחירה ומציאת עבודה, השתלבות נכונה ובנית קריירה”, אשר מופץ בחנויות בכל רחבי הארץ ובאתר זה.
בעלת תואר שני בניהול משאבי אנוש (אוניברסיטת ת”א), ומאמנת מוסמכת בלשכת המאמנים.
במשך שבע שנות עבודתי כמנהלת המיון והגיוס של רשת “המשביר לצרכן” הכפילה הרשת את מספרה ופתחה מעל מאה חנויות מותג בכל רחבי הארץ. (GUESS ,MANGO, POLL&BEAR , MOTHERCARE, ומותג הבית: בונמארט).
בתפקידי כמנהלת משאבי אנוש של חטיבת הנשק הקל בתעשייה הצבאית (שלוש שנים) ליוויתי את ההפרטה הראשונה בתעשייה הצבאית. האתגרים שבפניהם עמדתי: פיטורי עובדים, ניוד עובדים ותיקים למפעלים אחרים; ליווי ושינוי ארגוני כתוצאה מההפרטה; הבנת צורכי העובדים בגין השינוי; ומתן פתרונות שיקדמו את תהליך הרכישה.

אשמח ללוות את המפוטרים שלכם על מנת שתהליך הפיטורין יכאב קצת פחות, והחברה שלכם במהרה תמשיך דרכה להצלחה

לקריאה על סדנת מפוטרים באורג’ניקס- לחצו כאן.

contact

נירית גלר ג’מילי- יעוץ מקצועי בליווי עזיבה ומציאת עבודה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *